Jūlijs / July

Ir pienācis laiks kad esmu ieguvis sen gaidītu lietu. Visklasiskāko no vēsturiskajiem destilācijas aparātiem - īstu, Portugālē ar rokām gatavotu, meistara darinātu destilācijas aparātu - Alambiku. Varēšu beidzot piedāvāt savu bērza sulas vīna destilātu - Bērza sulas stipro. Domāju ka aparāts tiks darbināts kaut kad rudens pusē. Domāju ka šis ir lielākais un autentiskākais no destilācijas aparātiem Latvijā. Un cerams ka garša dzērienam arī būs tik pat unikāla.
20. jūlijā dodos uz Kuldīgu - uz visplašākajām Kurzemes dzīrēm. Sestdien cienāšu un tirgošu pēdējās pudeles no 2012 vīna ražas. Būs pieejams arī putojošais vīns, sīrups, limonāde un bērz sulas urbšanas komplekti.

I finally got my first distillation equipment - a copper alembic (still), hand made in Portugal. I hope to get spirits from birch wine. This is authentic and very traditional equipment used in the distillation process.
On 20 July, I will take part in the largest event in Kurzeme - Kuldiga City Festival. I will sell my last wine bottles form 2012. I will also sell sparkling wine, syrup, lemonade and taps for birch sap.